вторник, 24 мая 2016 г.

Trwałe ogrodzenia z drewna

Trwałe płoty drewniane

Niewłaściwie konserwowane sztachety drewniane błyskawicznie się eksploatują i mogą nieodwołalnie zgubić swój pierwotny urok i własności. Decydując się na używanie drzewa na płot warto poznać sposoby pielęgnacji i pielęgnacji takiego płotu. Tylko wtedy zdołamy cieszyć się jego pięknem przez długie lata.

Wszystkie prace konserwujące płot z drewna należy zacząć od odpowiedniego oraz skrzętnego przygotowania materiału na ogrodzenie, bo od tego uzależniony jest efekt końcowy naszych prac. Przed zastosowaniem produktów do ochrony i ozdoby sztachet z drewna niezbędne jest weryfikacja, czy drewno jest czyste, suche i czy nie dźwiga symptomów biokorozji. Wówczas po zwieńczeniu obróbki drewna na płot możemy przejść do aplikacji amalgamatów konserwujących.

Konserwację, głównie w przypadku ascetycznego drzewa ogrodzeniowego, winniśmy zacząć od naniesienia 1-2 powłok achromatycznego impregnatu fachowego, jaki chroni drzewo ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną tudzież robakami. Kiedy zabezpieczymy już nasze płot przed postępem biokorozji, trzeba nanosić następne preparaty, które ochronią je przed wyznacznikami atmosferycznymi- wodą oraz promieniowaniem UV. Jeśli pragniemy utrzymać naturalny odcień drewna naszego ogrodzenia, winniśmy zastosować achromatyczny lakier do użyć zewnętrznych. Jeśli natomiast zależy nam na nadaniu naszemu ogrodzeniu ustalonego pigmentu, winnyśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący ewentualnie lakierobejcę.

W pierwszym przypadku preparat konserwujący wsiąknie w drzewo, ochroni ogrodzenie od środka, jednakże nie utworzy na jego nawierzchni zabezpieczającego filmu. Konserwowane w ów sposób płot pozostanie matowe i naturalne w dotyku. Jeśli zależy nam na lepszej oraz trwalszej protekcji ogrodzenia, powinniśmy zastosować lakierobejcę. Lakierobejca wykreuje na nawierzchni malowanego ogrodzenia lakierowy film, który efektywniej niż w przypadku impregnatu asekuruje płot przed ujemnym wpływem czynników atmosferycznych.

Jak widać aby płoty z drzewa były trwałe należy przeznaczyć im mnóstwo uwagi oraz troski.

Kompletnie inaczej jest w wypadku ogrodzeń z plastiku. Ów odmiana ogrodzeń jest w pełni wytrzymała na czynniki atmosferyczne na skutek czego nie potrzebuje konserwacji. Ogrodzenia plastikowe nie podlegają również biokorozji dlatego służą swoim właścicielom przez długi czas.

Комментариев нет:

Отправить комментарий